Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
49 %
3.1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Kryetari i Bashkisë së Athinës: Jam shumë i befasuar nga puna e mirë e Veliajt, kam qenë në Tiranë 10 vite më parë dhe…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Athinës, Kostas Bakoyannis, ka vlerësuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi duke theksuar se dy vendet kanë mundësi për të shtuar bashkëpunimin mes tyre.

Bakoyannis tha se Shqipëria dhe Greqia nuk duhet të kapen pas së shkuarës, por të shohin drejt një së ardhmeje së përbashkët evropiane.

Ai theksoi se në këtë pjesë Greqia e mbështet rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE-së.

“Kam qenë këtu rreth 10 vjet më parë. Sot Tirana është një qytet ndryshe. Më bëri përshtypje dinamizmi dhe karakteri vibrant i qytetit. Çdo vit ndryshon diçka dhe të jem i sinqertë jam shumë i befasuar nga puna e mirë e mikut tim, kryebashkiakut Erion Veliaj. Mendoj se është një qytet në transformim dhe që po rilind. Ka shumë optimizëm dhe është një optimizëm i justifikuar për Tiranën”, u shpreh Bakoyannis, për Euro News Albania duke shtuar se Veliaj pritet të vizitojë Athinën gjatë vjeshtës.

Më shumë


spot_img
spot_img