Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

“Kryetarët kanë rritur pazarin”, kandidatja e Bindjes Demokratike bën deklaratën e fortë: E kam parë nga afër, disa persona kanë paguar deri në 500 mijë euro për t’u bërë deputet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a95a8d516d6f2bcee1b05f3816354cf5

Kandidatja për deputete e Bindjes Demokratike Valbona Mazini ka deklaruar mbrëmjen e sotme se disa persona kanë paguar nga 300 deri në 500 mijë euro për t’u bërë deputet.

Ajo tha se për përzgjedhjen e akndidatëve për deputetë, kryetarët e kanë ngritur pazarin dhe shikojnë ata që ofrojnë më shumë para.

“Ka pasur kandistë për deputet në 2017 që kur i lanconte kryetari nuk thoshte dot gjë përvese është nënë e shkëlqyer dhe ka bërë tre kalamaj. Ka raste flagrante që vazhdojnë akoma. Duhet të kalojë diskutimi në këtë prizëm. Të ndahemi nga e shkuara dhe të ndërtojmë një sistem tjetër. ky vend bëhet dhe ka shqiptarë shumë të mirë në këtë vend.

“Vetë kryetarët e partive për të bërë lekë kanë ngritur pazarin. Është hapur tregu politik. E kam parë nga afër. Ngriheshin në ajër disa persona kush kishte lekë. Deri në 300-500 mijë lekë është paguar”, tha Mezini në Abc News.

Më shumë

spot_img
spot_img