Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Kryetare e ardhshme e PD-së? Flet Grida Duma: Nuk e di, por në Partinë Demokratike ka pushtet për ta ndarë shumë persona

Shkruar nga Newsbomb
Kryetare e ardhshme e PD-së? Flet Grida Duma: Nuk e di, por në

Deputetja Grida Duma ka thënë se nuke di nëse do të kandidojë për t'u bërë kryetare e Partisë Dmeokratike, në rast se zhvillohen zgjedhje të reja brenda partisë.

Sipas saj, në PD ka pushtet për ta ndarë mes shumë njerëzve, teksa shtoi se tendenca për ta ndarë pushtetin mes 4-5 njerëzve e ka shkatërruar partinë.

"Nuk e di sot, nuk mund ta di sot. Nuk mendoj se është e thjesht të marrësh sot PD-në dhe të ringresh. Unë besoj se në atë parti ka për të ndarë shumë. Tendenca për ta ndarë në 4-5 veta e ka shkatërruar. Ka aty pushtet për shumë. Ne duhet ta ngremë frymën të tipit që kushdo që të fitojë, do të na ketë mbrapa për ta ringritur atë parti", tha Duma në "Opinion".

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese