Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Kryeson listën e PS në Fier, kush është lushnjarja që po “ia merr në kthesë” Erion Braçes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Procesi i numërimit të votave në Fier është duke vijuar ende, ku PS është forcë e parë dhe deri më tani ka marrë 91572 vota, që përkthehen në 9 mandate.

Ajo ç’ka vihet re në këtë qark është fakti se kandidatja që kryeson listën e PS në këtë qark, Lindita Buxheli ka marrë deri tani 787 vota duke lënë pas zëvendës kryeministrin Erion Braçe me 457 vota.

albsig

Ndërkohë vijon procesi i numërimit të votave, ku pritet të shpallet rezultati zyrtar për partinë fituese në këto zgjedhje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img