Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Kryeson Joe Biden, dy amerikanë të armatosur tentojnë të sulmojnë qendrën e numërimit të votave në Filadelfia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c48e2670488ddaf3ac2fa28ce11822dd

Policia e Filadelfias ka arrestuar 2 persona të armatosur pasi morën një informacion se ata po bënin një komplet për të sulmuar qendrën ku po numërohen votat, për zgjedhjet presidenciale.

Dy burrat po vinin nga Virxhinia të armatosur me një armë të tipit AR-15 (pushkë gjysmë automatike).

Oficerët iu afruan makinës të tyre, ku secili mbante një armë zjarri, ndërsa në automjet u gjet edhe një tjetër armë, të cilën e kanë pranuan se u përket atyre. Dy personat nuk zotëronin licencë mbajtjen e armëve të zjarrit në Pensilvani, e për këtë u arrestuan.

Një kërkim zbuloi se burrat nuk kishin licencë për të mbajtur një armë zjarri në Pensilvani, kështu që secili u arrestua, tha policia.

Identiteti i dy burrave nuk është bërë i ditur, ndërkaq, policia e FBI-së dhe ajo e Filadelfias vazhdoi të hetojë ngjarjen.Aktualisht, në këtë shtet kryeson Joe Biden dhe nëse trendi shkon në këtë linjë do të ishte kandidati demokrat President i ri I SHBA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img