Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

“Kryesojmë për herë të parë në 12 vite”, shifrat e KQZ nxjerrin blof Jorida Tabakun: PS është e para (REZULTATI I NJESISË NR.2)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kadidatja për deputete e PD-së, Jorida Tabaku ka folur sot në një deklaratë për media nga shkolla “Hoxh Tahsim”, lidhur me procesin e numërimit të votave deri më tani.

Tabaku u shpreh se PD ka një rritje të votave dhe se për hërë të parë kryeson në atë njësi pas 12 vitesh.

Mirëpo referuar shifrave të KQZ shihet se në Njësinë nr.2 është PS ajo që kryeson me 45.83% (8523 vota) ndërsa PD ka 41.58% (7734 vota).

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img