Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kryesia i “rrëzoi” propozimet për ndryshimet në statut, Kadilli flet pas mbledhjes: I quajtën të parakohshme, demokratët të bashkohen për të rrëzuar Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë mbledhjes së sotme të Kryesisë së PD u dëgjuan edhe propozimet e Fatbardh Kadillit për ndryshimet statuore, por nuk u morën parasysh.

Në përfundim të mbledhjes, Kadilli tha për mediat se propozimet e tij u gjykuan si të parakohshme, ndërsa i bëri thirrje demokartëve që të bashkohen për të rrëzuar Edi Ramën.

“Për të parë nga ato që janë mundësitë dhe kapacitetet e kësaj partie për ta bërë të pastër, të hapur, konkurruese dhe fituese. Ndryshimet e propozuara nga unë dhe u gjykuan të parakohshme, por me shumë nga anëtarët e Kryesisë ndajmë koncept të ndryshëm përsa i përket të rolit të kryetarit. Uroj që Kuvendi Kombëtar dhe u bëj thirrje demokratëve, që të jemi të gjithë bashkë që të hapim një koncept bashëkbisedimi të gjerë. Të jemi më të mëdhenj dhe më të fortë për të mundur Edi Ramën, për të mundur këtë të keqe që kanë shqiptarët”, tha Kadilli.

Më shumë

spot_img
spot_img