Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Kryeredaktori i Rilindjes Demokratike akuzon Bashën: Gazetarët e RD-së u nxorën dhunshëm në rrugë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeredaktori i Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmi, ka akuzuar kryedemokratin Lulzim Basha se ka nxjerrë gazetarët e Rilindjes Demokratike në rrugë në mënyrë të dhunshme, pikërisht në 31 vjetorin e daljes për herë të parë të kësaj gazete.

Ai u shpreh se kjo që ndodhi në selinë e PD është një absurditet, ndërsa shtoi se pavarësisht kësaj, askush nuk mund ta ndalë RD-në të jetë zëri opozitar.

“PD sot është e boshatisur. Në PD sot ke njerëz që nuk i përkasin kësaj force. Ne jemi njoftuar një javë më parë se duhet të lirojmë zyrat. Ky nuk është vendim vetëm ndaj kryeredaktorit të gazetës. Është marrë ndaj gjithë stafit të gazetës që nuk lejohet të futet në zyrat që ka pasur deri para një jave.

Nuk e di ku mund të arrijmë me keto çmendurira. Për çfarë ju duhet ajo godinë kur nuk lejojnë deputetët, gazetarët? Për ta dhënë me qera e duan? Gazetarët e RD-së nxirren rrugëve. Pastaj kërkojmë lirinë e fjalës te regjimi. Nuk kemi asnjë komunikim me forumet e mbetura në PD që nga 11 dhjetori. Na është krijuar të lirojmë zyrat dhe kaq. Nuk e bllokojnë dot RD-në këtë mënyrë të dhunshme. RD do vazhdojë të funksionojë. Do jemi zëri opozitar”, tha Kasmi në Fax News.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img