Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Kryeqytetasit ‘të etur’ për dëborë, ‘luftë’ për të arritur Dajtin (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ulja e temperaturave në të gjithë vendin solli me vete edhe rreshjet e dëborës, që në shumë zona ishin të parat e këtij dimri. Tirana për shkak të pozicionit gjeografik nuk zbardhet shpesh nga dëbora, e për këtë arsye i vetmi destinacion për banorët e kryeqytetit mbetet mali i Dajtit.

I zbardhur totalisht nga dëbora, Dajti tërhoqi të dielën e kaluar një pjesë të konsiderueshme të qytetarëve, të cilët u nisën drejt tij me automjete apo nëpërmjet teleferikut. Kjo video tregon rradhën e gjatë dhe ‘luftën’ që bëhej për të hipur në teleferik.

Edhe në rrugën që të ngjit drejt Dajtit, rradha e makinave ishte kilometrike. 

[iframe src=”https://vid.me/e/1SJD” width=”560″ height=”360″ frameborder=”0″ allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen scrolling=”no” ]

Më shumë


spot_img
spot_img