Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Kryeprokurori i ri, zbulohet kandidatja femër që synon postin e lartë të drejtësisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ende nuk është zgjidhur ngërçi mes palëve politike për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri por një gjë është e sigurtë: Mandati i Adriatik Llallës ka përfunduar dhe është hapur gara për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri të përkohshëm.

Një nga kandidaturat e përfolura është edhe emri i Arta Markut, mëson newsbomb.al. Aktualisht Marku është prokurore në Prokurorinë e Shkodrës.

Emri i Markut është lakuar edhe në listën e parë të prokurorëve të cilët po kalojnë në “skanerin” e vettingut. Arta Marku njihet si një prokurore tejet heremetike, e kujdesshme për të mbetur jashtë vëmendjes mediatike e opinionit publik.

Burimet i thanë newsbomb.al se prokurorja e cila po synon postin e kryeprokurores së përkohshme, është njëherazi mikeshë e mirë me disa prej zyrtarëve të mazhorancës. Shumë shpejt pritet që emri i saj t’i shkojë Kuvendit si kandidaturë zyrtare.

Më shumë
spot_img
spot_img