Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Kryeprokurori i ri, Partia Demokratike merr një vendim të rëndësishëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është plotësuar sot lista zyrtare me shtatë kandidatë për kryeprokuror të përkohshëm, të cilët depozituan aplikimet në Kuvend.

Ditën e nesërme në oren 13:00 do të mblidhet Komisioni i Ligjeve për seancën dëgjimore me kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm, por Partia Demokratike ka vendosur të mos marrë pjesë.

PD konfirmon kështu qëndrimin e mbajtur që para përfundimit të mandatit të Adriatik Llallës, për paligjshmëri në zgjedhjen e kryeprokurorit të ri dhe të përkohshëm, që sipas kësaj force politike duhet të dalë nga organet e Vettingut.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img