Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Kryeprokurori i ri, këta janë kandidatët që plotësojnë kriteret dhe vazhdojnë garën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ligjeve në mbledhjen e organizuar ditën e sotme ka publikuar raportin e vlerësimit të kandidaturave që plotësojnë kriteret për kryeprokuror të ri të përgjithshëm të përkohshëm.

albsig

spring

Raportin e lexoi deputeti i PS-së, Bledi Çuci i cili citoi të gjitha kandidaturat që i plotësojnë kushtet dhe ato nuk plotësojnë.

Sipas raportit të lexuar ditën e sotme në komision nga deputeti i PS-së Bledi Çuçi, kriteret i plotësojnë vetëm tre kandidatë: Arta Marku, Ferdinand Elezi dhe Ermira Tafani.

Ndërkohë për kandidatët e tjerë, Besnik Muçi, Granit Shahu, Artur Selmani, Arqile Koça komisioni ka gjetur mangësi në plotësimin e kritereve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img