Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Kryeprokurori Çela e quajti Elbasanin ‘fushë-luftë’ të bandave, shefi Policisë Kriminale Tonin Vocaj: Kemi zbardhur 5 vrasje, kemi indicje për hetime të tjera

spot_img

Lajme të ngjashëm

effeb6333958b25e39e4b9222168de7d

Shefi i Policisë Kriminale Tonin Vocaj është shprehur mbrëmjen e djeshme se në Elbasan me ndihmën e proklurorisë atje janë zbardhur 5 vrasjet që kanë ndodhur së fundmi, ndërsa shtoi se ka indicje për hetime të tjera.

“Nuk mund të bëj komente mbi komentet e prokurorëve. Ajo që mund tju them është se në territorin e Elbasanit kanë ndodhur 5 vrasje të cilat janë zbardhur të pesta. Jemi duke kryer hetime të plota dhe të gjithanshme për të gjithë veprimtarinë kriminale në Elbasan. Kemi dokumentuar dhe kemi arrestuar disa autorë të rëndësishëm për ngjarjet. Hetimet nën drejtimin e shkëlqyer të prokurorisë së Elbasanit kanë indicie dhe elementë  provash që  këto hetime do të përparojnë edhe në ditët në vijim”, tha Vocaj në emisionin Opinion.

Nddërkohë, pak ditë më parë nisur nga ngjarjet e rënda kriminale që tronditën Elbasanin, kryeprokurori Olsian Çela tha se ky qytet është kthyer në fushë-luftë mes bandave. Ai u bëri thirrje institucioneve të tjera në nivel qendror të përfshihen në luftën kundër krimit në këtë qytet, duke mos lejuar që Shqipëria të kthehet në Siçilinë e viteve 70’.

Më shumë

spot_img