Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Kryeplaku i fshatit dhe dy djemtë drejtonin grupin e drogës, arrestohen 14 anëtarët e dy fiseve Koleci e Gjeçuka në Dibër (EMRAT – E PLOTË)

Lajme të ngjashëm

Katërmbëdhjetë (14) anëtarët e një grupi kriminal që merrej me kultivimin dhe shitjen e bimëve narkotikëve janë arrestuar nga Policia e Dibrës, në bashkëpunim me Prokurorinë e Matit. Këta shtetas, anëtarë të dy fiseve nga Dibra por me banim në Tiranë, kanë mbushur fshatin Lam i Madh me drogë.

Këta grup u shkatërrua pas dy vitesh hetime dhe kishte vepruar gjatë viteve 2019-2021.

Kryeplaku i fshatit, Gëzim Koleci drejtonte këtë grup kriminal, ndërsa dy djemtë e tij Vilson dhe Gestjan Koleci, merreshin me shpërndarjen e hashashit, shkruan newsbomb.al. Në disa episode, në zonën e Lamit të Madh në Dibër janë shkatërruar parcela me kanabis.

Janë arrestuar nga Policia e Dibrës, në bashkëpunim me Prokurorinë, shtetasit:

 1. Gëzim Koleci,
 2. Mehmet Koleci,
 3. Idajet Koleci,
 4. Albert Koleci,
 5. Vilson Koleci,
 6. Gestjan Koleci,
 7. Lezan Koleci,
 8. Agim Koleci,
 9. Besmir Koleci,
 10. Afrim Aspepa,
 11. Fatjon Doda,
 12. Rasim Gjeçuka,
 13. Lezan Koleci,
 14. Gazmir Gjeçuka,
 15. Baftjar Gjeçuka – është shpallur  në kërkim.

Më shumë