Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kryeplaku i fshatit dhe dy djemtë drejtonin grupin e drogës, arrestohen 14 anëtarët e dy fiseve Koleci e Gjeçuka në Dibër (EMRAT - E PLOTË)

Shkruar nga Newsbomb
Kryeplaku i fshatit dhe dy djemtë drejtonin grupin e drogës,

Katërmbëdhjetë (14) anëtarët e një grupi kriminal që merrej me kultivimin dhe shitjen e bimëve narkotikëve janë arrestuar nga Policia e Dibrës, në bashkëpunim me Prokurorinë e Matit. Këta shtetas, anëtarë të dy fiseve nga Dibra por me banim në Tiranë, kanë mbushur fshatin Lam i Madh me drogë.

Këta grup u shkatërrua pas dy vitesh hetime dhe kishte vepruar gjatë viteve 2019-2021.

Kryeplaku i fshatit, Gëzim Koleci drejtonte këtë grup kriminal, ndërsa dy djemtë e tij Vilson dhe Gestjan Koleci, merreshin me shpërndarjen e hashashit, shkruan newsbomb.al. Në disa episode, në zonën e Lamit të Madh në Dibër janë shkatërruar parcela me kanabis.

Janë arrestuar nga Policia e Dibrës, në bashkëpunim me Prokurorinë, shtetasit:

 1. Gëzim Koleci,
 2. Mehmet Koleci,
 3. Idajet Koleci,
 4. Albert Koleci,
 5. Vilson Koleci,
 6. Gestjan Koleci,
 7. Lezan Koleci,
 8. Agim Koleci,
 9. Besmir Koleci,
 10. Afrim Aspepa,
 11. Fatjon Doda,
 12. Rasim Gjeçuka,
 13. Lezan Koleci,
 14. Gazmir Gjeçuka,
 15. Baftjar Gjeçuka - është shpallur  në kërkim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese