Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sekretari i Shtetit të Spanjës pret kryenegociatorin Zef Mazi: Mbështesim pranimin e Shqipërisë në BE dhe mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare në qershor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryenegociatori i Shqipërisë për anëtarësimin në BE, Zef Mazi, është takuar ditën e sotme me Sekretarin e Shtetit të Spanjës, Juan Gonzalez Barba.

Sekretari spanjoll është shprehur se mbështet pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian dhe mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare në qershor. Ai tha se nëse kjo nuk ndodh, do të kërkojë nga Këshilli i Çështjeve të PËrgjithshme që të caktohet një datë që Konferenca të mbahet gjatë presidencës s ëSllovenisë.

“Unë u takova me Zef Mazin, kryenegociatorin për pranimin e Shqipërisë në BE.

Ne mbështesim pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë në Evropë dhe mbajtjen e konferencës ndërqeveritare në qershor.

Përndryshe, unë do të kërkoj në GAC që të caktohet një datë që ajo të mbahet gjatë presidencës së Sllovenisë”, shkruan Sekretari i Shtetit të Spanjës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img