Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Kryeministrja shtyn dasmën, për shkak të masave që vendosi kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Covid-19 po lë pa dasëm edhe të parën e Zelandës së Re.

Kryeministrja Jacinda Ardern është detyruar të shtyjë martesën e saj për shkak të masave të reja kufizuese të vendosura nga qeveria e saj për të frenuar përhapjen e llojit të koronavirusit Omicron.

“Martesa ime nuk do të bëhet,” u tha Ardern gazetarëve, duke shtuar se i vinte keq edhe për çiftet e tjera që ishin gati të martoheshin dhe u prekën nga kufizimet e reja.

Kryeministrja nuk e kishte zbuluar datën e dasmës me partnerin e saj prej kohësh Clark Gayford , por kishte spekulime se e kishin planifikuar të mbahej së shpejti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img