Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022
spot_img

Kryeministrja finlandeze mbërrin në Shqipëri, Rama e pret me ceremoni zyrtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka mbërritur në Shqipëri kryeministrja finlandeze Sanna Marin. Marin është pritur nga kryeministri Edi Rama me ceremoni zyrtare në Kryeministri.

Ky liderët janë përshëndetur me delegacionet e dy shteteve dhe më pas iu drejtuan zyrës së kryeministrit Rama.

albsig

spring

Kujtojmë që kryeministrja Sanna Marin vjen në Shqipëri, në një kohë kur Finlanda dhe Suedia kanë aplikuar për t’u bërë pjesë e NATO-s, pas agresionit rus të nisur në Ukrainë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img