Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Kryeministri Zaev të mërkurën në Tiranë, takohet me Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka nxjerrur një njoftim zyrtar ku informon se kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, të mërkurën do të qëndrojnë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. 

Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, janë parashikuar takime në nivel delegacionesh dhe nivel shtetëror.

Më datë 13 mars kryeministri Zoran Zaev dhe delegacioni qeveritar do të takohen me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, ku më pas do të ketë konferencë të përbashkët. Pas këtij takimi parashikohet edhe një takim protokollar me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi’, thuhet në njoftimin e qeverisë maqedonase.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img