Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

“Kryeministri tha ‘gojore’ në sy të ministreve dhe ato e duartrokitën”, Flutura Açka: Zot na i ruaj gratë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Fluturac Açka, ka reaguar pas deklaratave të bëra sot nga foltorja e Kuvendit nga kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në “Facebook”, Açka shkruan se e mori përgjigjen thjesht nga një grua deputete, duke iu referuar replikës së Grida Dumës.

Duke iu kthyer fjalës së Ramës, ajo shkruan se ai tha ‘gojore’ dhe ministret e tij e duartrokitën.

Postimi i plotë:

Kur nuk flasin burrat e parlamentit, të cilët e kishin për detyrë

Pas fjalimin të turpshëm të Kryeministrit të mbushur me “kocka të bluara”, “thika”, “varre”, “heshta në fyt”, “pështyma”, dhe me togfjalëshin e paturpshëm

“foltore dhe gojore” e mori përgjigjen thjesht nga një grua deputete:

Grida Duma: “Sa mirë që më ka bërë Zoti grua. Kush e ka aparatin tretës në tru, mund ta përdorë dhe gojën për jashtëqitje.” “Gojore”, tha Kryeministri në sy të ministreve të tij,

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img