Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Kryeministri suedez bëhet pishman: Nuk bëmë sa duhet për marrjen e masave ndaj COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8f9e79041b4ec73b933a6d33104b2e04

Kryeministri suedez Stefan Lovfen ka pranuar se nuk është bërë mjaftueshëm në marrjen e masave ndaj COVID-19.

Suedia vendosi të mos merrte masa kufizuese për qytetarët e saj në fillim të pandemisë, ndërsa tani po vuan pasojat.

Edhe tani baret, restorantet dhe parqet janë të hapura, ashtu si shumica e bizneseve.

Numri i të vdekurve në Suedi është shumë më i lartë sesa në vendet fqinje si Danimarka (247) dhe Norvegjia (113) që futën kufizimet në muajin mars.

“Duket qartë për ne që nuk kemi bërë sa duhet,” tha kryeministri Stefan Lofven për kanalin TV SVt, pas rritjes së rasteve.

Në Suedi janë 10.151 raste të konfirmuara me koronavirus, ndërkohë që ka patur edhe 887 viktima.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img