Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Kryeministri slloven reagon për dokumentin e ndryshimit të kufijve në Ballkan: Nuk ka dalë nga zyra jonë, fajin e kanë kundërshtarët e mi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dokumentete e fundit që kanë qarkulluar në media ditët e fundit ku flitet për një ndryshim të kufijve të Ballkanit, kanë ngjallur reagime të shumta.

Në media u përfol se ëkto dokumente kanë dalë nga zyra e kryeministrit slloven Janez Jansa, por ky i fundit në një reagim në rrjetet sociale i mohon akuzat ndaj tij.

Ai ka fajësuar kundërshtarin e tij Hans van Baalen se është duke shpërndarë lajme të rrem dhe të turpshme për të nxitur një luftë të brendshme politike.

“Ne jemi të gjithë të shokuar që partia ALDE dhe presidenti i saj Hans van Baalen janë duke shpërndarë lajme të rreme, të krijuara në Slloveni nga miqtë e tij slloven për luftë të brendshme politike. E turpshme”, shkruan Jansa në Twitter.

1CB6D128 D5E9 4624 AC6B 1E5C5B069170
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img