Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Kryeministri Rama vizitë në Thumanë, inspekton pallatet e reja për banorët e prekur nga tërmeti: I keni qa, super (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka qenë mesditën e sotme në Thumanë, për të parë nga afër pallatet e reja që po ndërtohen për banorët e prekur nga tërmeti tragjik i nëntorit 2019.

“Bravo, i keni qa. Super”, iu tha Rama ndërtuesve, i shoqëruar nga ministri Arben Ahmetaj. “Thumana me Bashkinë me të bukur se taten dhe të Lali Erit”, iu drejtua Rama kryebashkiakut të Krujës Artur Bushi, teksa ky i fundit i tregonte godinën e re të Bashkisë.

Kryeministri u ndal dhe para disa fëmijëve që po luanin në hyrje të kantiereve.

Rama: Kalamoja si jeni?
Femijët: Mirë
Rama: Sa të bukura i paske çizmet
Fëmijët: Faleminderit
Rama: I paske kshu me superheroes

Më shumë