Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Kryeministri Rama takohet me presidentin turk Erdogan në New York

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ndodhet në New York për të marrë pjesë në punimet e sesionit të 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Ai po vazhdon takimet me liderët atje, ndërsa këtë të mërkurë priti në takim kryeministrin Edi Rama, i cili gjithashtu është pjesëmarrës në punimet e OKB-së.

Më pas presidenti Erdogan u takua me ish-presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç dhe ish-presidentin e Bullgarisë, Petar Stoyonov.

Kujtojmë se gjatë vizitës në New York dhe pjesëmarrjes në punimet e Kombeve të Bashkuara, kryeministri Rama do të zhvillojë një sërë takimesh bilaterale me përfaqësues të shteteve të ndryshme, një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB Ban Ki Moon, si dhe do të marrë pjesë në pritjen e organizuar nga ish presidenti i SHBA-ve, Barack Obama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img