Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Kryeministri Rama publikon fotot e tij më pikante gjatë kësaj jave

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që këtë të shtunë të publikojë albumin e javës me fotot më pikante gjatë takimeve të ndryshme që ka zhvilluar.

Kreu i Qeverisë shqiptare ishte në Ohër në Samitin e Prespës, ku u takua me Ali Ahmetin, Zoran Zaev, Albin Kurtin dhe Brnabiç e Serbisë.

Gjatë javës u organizua dhe një takim në Universitetin Bujqësor të Kamzës, ku i pranishëm ishte kryeministri, kreu i Kadastrës Artan Lame dhe ministrja e Bujqësisë, Milva Ekonomi. U fol për strategjitë e reja dhe hapat që do të ndërmerren për bujqësinë dhe kryesisht universitetin, teksa u njoftua se shumë fermerë kishin përfituar naftën pa akcizë.

Vizita e Ndihmës Sekretarit të Shtetit amerikan, Philip Reeker ishte shumë e rëndëishme, ku e pranishme ishte edhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim.

Kryeministri Rama gjithashtu mbajti dhe një konferencë për mediat, ku shumë u diskutuan dhe ngjarjet e fundit në vend, me në fokus ristrukturimin e Policisë së Shtetit dhe nxjerrjen e përgjegjësive.

Sigurisht nuk munguan dhe vizitat në zonat e prekura nga tërmeti dhe që së fundmi kanë marrë formë nga ndërtimet e reja. Pallate, shkolla, kopshte e qendra shëndetësore.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img