Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Kryeministri Rama poston fotogalerinë e takimit me John Kerry, “shpërthejnë” komentet pozitive

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë dhjetëra fotografi të realizuara nga optika e aparatit që ka ndjekur hap pas hapi takimin historik të Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Shqipëri.

albsig

Ajo që bie në sy përveç fotografive të zgjedhura me kujdes janë edhe komentet pozitive thuajse në secilën nga fotografitë e postuara.

Albumi titullohet “Shqipëria në drejtimin e duhur” ndërsa në përshkrim shkruhet:

“Sot me Sekretarin e Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së tij të shumëpritur dhe tejet inkurajuese në Tiranë. Mbështetja pa asnjë ekuivok e reformave nga ana e Sekretarit të Shtetit dhe konsideratat shumë pozitive të tij për progresin e bërë në këtë periudhë reformash, janë një motiv i rëndësishëm krenarie po edhe përgjegjësie më të madhe.”

Sot me Sekretarin e Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së tij të shumëpritur dhe tejet inkurajuese në Tiranë. Mbështetja…

Posted by Edi Rama on Sunday, February 14, 2016

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img