Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Kryeministri Rama ka një fjalë të urtë për presidentin Meta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

278c267a405bc15c574056971d1feb5c

Kryeministri Edi Rama ka postuar pak minuta më parë në rrjetet sociale një fjalë të urtë të Aristotelit, filozofit të antikitetit helen.

 

Shprehja e postuar nga Rama ka të bëjë me “kontrollimin” e inatit, dhe mesa duket i drejtohet presidentit Ilir Meta, i cili ditët e fundit është shfaqur i tensionuar duke mos kursyer sulmet ndaj Ramës dhe qeverisë së tij.

“Çdokush mund të inatoset – kjo është kollaj, por të inatosesh edhe me njeriun e duhur, edhe në masën e duhur, edhe në kohën e duhur, edhe në mënyrën e duhur, kjo jo, kjo nuk është e lehtë dhe jo çdokush e ka këtë fuqi.

Aristoteli”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img