Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
72 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Mbërrijnë në Shqipëri 11.700 doza të tjera të vaksinës së Pfizer

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në Shqipëri 11.700 doza të tjera të vaksinës anti-COVID të kompanisë Pfizer.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Rama, i cili thotë se 7020 doza janë nga kontrata e Shqipërisë me Pfizer dhe 4680doza nga mbështetja e Bashkimit Europian.

“11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri – pjesë e kontratës së qeverisë me kompaninë Pfizer 7020 dhe një sasi e parë 4680 nga mbështetja e Bashkimit Europian”, shkruan Rama.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img