Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kryeministri Rama: Brenda 10 vitesh Durrësi dhe Tirana do të jenë 1, ky do jetë kryeqyteti i Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

afbaa0a976c5da92c11a124076d44cca

Kryeministri Edi Rama është shprehur se brenda 1 dekade Durrësi dhe Tirana do të jenë 1, duke iu referuar rëndësisë që do të marri qyteti bregdetar pas investimeve të shumta që do të bëhen.

Ai u shpreh se perspektiva e Durrësit është fantastike dhe çdo gjë që do të bëhet do të jetë e lidhur me të dyja qytetet.

“Për Durrëisn shoh një perspektivë shumë të rëndësishme, sepse gjëja po vjen vetvetiu drejt metropolit. Tirana dhe Durrësi mund të jenë dy bashki, por brenda 1 dekade do të jenë 1. Çdo gjë që bëjmë do ta bëjmë të lidhur në një zonë, ky do jetë kryeqyteti i Shqipërisë. Do të jenë 1 në 10 vite, nuk ka ku shkon. Perspektiva e Durrësit është fantastike dhe ne jemi në rrugën e duhur për këtë”, tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img