Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Kryeministri Johnson: Është e qartë që Rusia po planifikon të pushtojë Ukrainën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson tha se ka prova të qarta që tregojnë se Rusia do të sulmojë Ukrainën.

Ai ndodhet në një vizitë në Skoci, ku bëri edhe këtë deklaratë teksa tha se situata është shumë serioze.

albsig

Ndër të tjera ai u shpreh se është një situatë shumë, shumë e rrezikshme, por që ka ende kohë që presidenti Vladimir Putin të tërhiqet nga ky vendim.

“Është shumë shumë e rrezikshme dhe e vështirë kjo situatë” tha Johnson.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img