Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Kryeministri izraelit viziton Shqipërinë në 1 nëntor

spot_img

Lajme të ngjashëm

66be9ee04c75cc45127d40abe570b00b

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu do të vizitojë Shqipërinë në fillim të muajit të ardshëm.

Lajmin e ka bërë me dije zyra e kryeministrit izraelit, duke njoftuar se Netanyahu do të vizitojë edhe Bullgarinë gjatë turit të tij në Ballkan.

Netanyahu do të marrë pjesë në samitin rajonal në 1 nëntor që do të mbahet në vendin tonë.

Ai do të kalojë dy ditët e ardhshme në Bullgari, ku do të takohet me krerët e Greqisë, Rumanisë, Bullgarisë dhe Serbisë.

“Vizita në Shqipëri, një vend me shumicë myslimane me lidhje historikisht miqësore me Izraelin, do të jetë me sa duket një udhëtim i nivelit më të lartë nga një izraelit në vend. Në vitin 1994, ministri i atëhershëm i Jashtëm, Shimon Peres vizitoi Tiranën dhe vitin e kaluar qyteti përkujtoi udhëtimin me një pllakatë për ish-burrështetasin”, shkruajnë mediat izraelite për vizitën.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img