Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kryeministri italian merr vendimin befasues: Do të hapim proces gjyqësor kundër Pfizer dhe AstraZeneca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

12f1dbf3609679c5acddd908d64b387c

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka marrë një vendim vërtet befasues, pasi ka paralajmëruar se do të hapë procese gjyqësore për kompanitë Pfizer dhe AstraZeneca.

Kjo vjen pasi këto kompani kanë vonuar dërgesat e vaksinave kundër koronavirusit. Conte tha se në këtë mënyrë do të mbrohen qytetarët italianë, ndaj do të kërkojë që marrëveshjet të respektohen.

“Ngadalësimi në shpërndarjen e vaksinave është një shkelje serioze e marrëveshjeve dhe po shkakton dëme të mëdha në Itali dhe vendet e tjera evropiane, me pasoja të drejtpërdrejta për jetën dhe shëndetin e qytetarëve tanë, por edhe për strukturën tonë shoqërore dhe ekonomike, e cila tashmë është prekur rëndë nga një vit pandemik”, tha Conte.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img