Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Kryeministri i Spanjës uron Ramën për mandatin e 3-të: Do vazhdojmë të mbështesim aspiratat e Shqipërisë evropiane

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka uruar kryeministrin Edi Rama për mandatin e tretë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Sanchez i ka uruar suksese Ramës, teksa shkruan se Spanja do të vazhdojë të mbështesë aspiratat evropiane të Shqipërisë dhe procesin e saj të reformave.

“Unë përgëzoj Edi Ramës për fitoren e tij në zgjedhjet e 25 Prill. Spanja do të vazhdojë të mbështesë aspiratat e saj evropiane dhe procesin e saj të reformave drejt një Shqipërie më demokratike, prosperuese, gjithëpërfshirëse,”shkruan ai në postimin e tij.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img