Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Kryeministri i Spanjës mori një letër-bombë, e njëjtë më atë që shpërtheu dje në ambasadën në Madrid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez ka marrë një letër bombë të ngjashme me atë që shpërtheu dje në Madrid në ambasadën e Ukrainës.

Lajmin e ka bërë me dije zyra e Pedro Sanchez, duke konfirmuar se më 24 nëntor kryeministri mori një letër që përmbante një mjet shpërthyes.

Letra është kapur që ka eksploziv, dhe fatmirësisht nuk është hapur nga kryeministri spanjoll.

Kujtojmë që ky lajm vjen një ditë pasi dje në ambasadën e Ukrainës u dërgua një letër që kur u hap nga një zyrtar shpethemu. Si pasojë zyrtari mbeti i plagosur.

Pas incidentit, Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba urdhëroi të gjitha ambasadat e Kievit jashtë vendit që “urgjentisht” të forcojnë sigurinë dhe i kërkoi Spanjës të hetojë sulmin.

Më shumë


spot_img

spot_img