Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Kryeministri i Izraelit bën aleancë me kundërshtarin politik: Nuk ka zgjedhje të reja

spot_img

Lajme të ngjashëm

2811cc71ba88ed3e29360e9ad14decb7

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka arritur një marrëveshje me rivalin Benny Gantz për të formuar një “qeveri uniteti”, e cila do t’i japë fund një viti bllokimi politik, raportojnë media izraelite.

Në një deklaratë, partia e krahut të djathtë të Likud të Netanyahu dhe partia e qendrës liberale e Gantz, thanë se ata kishin rënë dakord për një marrëveshje uniteti pas zgjedhjeve në shtator dhe mars nga ku asnjë palë nuk po fitonte një shumicë të madhe të mjaftueshme për të formuar qeverinë.

Vijon…

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img