Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Kryeministri i Australisë ironizon Djokovic: Koha të shijojmë tenisin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Novak Djokovic u shndërrua në çështje në Australi. Tenisti i njohur dëshironte të hynte në tokën australiane pa bërë vaksinën anti-Coronavirus, por një gjë e tillë nuk u lejua nga autoritetet. Ka qënë gjykata që ka dhënë vendimin përfundimtar dhe kryeministri i këtij vendi, Scott Morrison ka zgjedhur të injorojë serbin. Ai shprehet se është koha që të shijohet tenisi në Australian Open.

“Qeveria jonë e ka kuptuar gjithmonë këtë dhe ka qenë e gatshme të marrë vendimet dhe veprimet e nevojshme për të mbrojtur kufijtë tanë. Falënderoj gjykatën për veprimin e saj të shpejtë për këtë çështje dhe durimin e të gjithë të përfshirëve ndërsa punuam për zgjidhjen e kësaj çështjeje. Tani është koha për të vazhduar me Australian Open dhe për t’iu rikthyer shijimit të tenisit” – tha Morrison.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img