Kryeministri i Armenisë dhe familja e tij pozitiv me koronavirus, si u infektua nga kamerieri që i dërgoi gotën e ujit

Publikuar tek: bota, më 11:08 01-06-2020 Kryeministri i Armenisë dhe familja e tij pozitiv me koronavirus, si u infektua nga kamerieri që i dërgoi gotën e ujit Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian.

Kryeministri i Armenisë Nikol Pashinian dhe e gjithë familja e tij janë infektuar me koronavirus.

Në një shënim të bërë në “Facebook” Pashiani tha se nuk ka pasur asnjë simptomë, por vendosi të testohej përpara se të vizitonte njësitë ushtarake dhe testi doli pozitiv.

"Unë do të punoj nga shtëpia", tha kryeministri, duke shtuar se ai ndoshta e ka kontraktuar virusin nga një kamerier i cili i solli një gotë me ujë në një takim, por pa veshur doreza. Pas këtij takimi ai rezultoi pozitiv me Covid.

Armenia deri më tani ka raportuar mbi 9,000 raste të konfirmuara me Covid dhe rreth 130 të vdekur në mesin e popullsisë së saj gati 3 milion.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091631412506104
array(1) { ["section"]=> string(124) "kryeministri-i-armenise-dhe-familja-e-tij-pozitiv-me-koronavirus-si-u-infektua-nga-kamerieri-qe-i-dergoi-goten-e-ujit-208599" }