Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Kryeministri grek bën ndryshime në kabinetin qeveritar, emrat dhe lëvizjet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5ca6f8c3a5cfb4ef65b14dee09e55321

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka bërë ndryshime në qeveri.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke të cilat kanë pasqyruar edhe ndryshimet më të fundit në kabinetin qeveritar.

Zyra e Kryeministrit grek ka bërë me dije emërimet do të zyrtarizohen në orën 12:00, në Sekretariatin e Përgjithshëm të Informacionit dhe Komunikimit, nga përfaqësuesi i ri i qeverisë, Christos Tarantilis.

Sakaq, Makis Voridis pritet të emërohet Ministër i Brendshëm, Costas Skrekas në Ministrinë e Energji së dhe Christos Tarantilis si Zëdhënës i Qeverisë.

Gjithashtu Stelios Petsas merr postin e zëvendësministrit të Brendshëm, Makis Voridis po transferohet nga Ministria e Zhvillimit Rural dhe po emërohet në Ministër të Brendshëm.

Duket se Vassilis Kikilias do të mbetet në udhëheqjen e Ministrisë së Shëndetësisë.

Në Ministrinë e Turizmit, informacioni i fundit njofton që Haris Theocharis do të mbetet në krye, me Zëvendës Ministren Sofia Zacharaki, e cila po lë Ministrinë e Arsimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img