Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kryeministri francez: Do të vaksinohem me AstraZeneca sapo ta miratojë EMA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5493bacb8ffa9dbc46f37131526f499e

Kryeministri francez, Jean Castex ka deklaruar se pas miratimit të AstraZeneca nga Agjensia Europiane e Barnave, do të vaksinohet menjëherë.

Po ashtu edhe presidenti francez, Emmanuel Macron tha se shpresonte të rifillonte sa më shpejt vaksinimi në të gjithë vendin me vaksinën e AstraZeneca, nëse EMA do ta lejonte përdorimin e saj, pas pezullimit nga disa shtete europiane.

Ditën e djeshme kompania e AstraZeneca reagoi duke thënë se përfitimet e vaksinës janë më të mëdha se rreziqet. AstraZeneca dhe OBSH kanë thënë se nuk ka prova se vaksina mbart një rrezik në rritje të mpiksjes së gjakut.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img