Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Kryeministri ARMEN jep dorëheqjen para zgjedhjeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri armen, Nikoll Pashinyan ka dhënë dorëheqjen dhe ka çuar vendin në zgjedhje të reja parlamentare.

Dorëheqja e papritur e Pashinyan, do të fillojë procesin e shpërndarjes së parlamentit përpara zgjedhjeve që priteshin të mbaheshin më 20 qershor.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë Pashinyan: Sipas marrëveshjes me presidentin dhe forcat politike, sot kam dhënë dorëheqje në mënyrë që zgjedhjet e reja parlamentare të mbahen më 20 qershor.

Para se të jepte dorëheqjen Pashinyan takoi udhëheqësit e tij parlamentarë dhe u kërkoi që në vend të tij mos emëronin asnjë Kryeministër të përkohshëm, duke imponuar zgjedhje të reja sipas ligjit Armen.

Më shumë
spot_img
spot_img