Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kryemadhi: Zoti është treguar bujar me mua dhe familjen time. Koha të shlyej mëkatet si politikane

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në këtë vigjilje krishtlindjesh ka një falenderim për Zotin që “është treguar bujar me të dhe familjen e saj”.

Por kryetarja e LSI-së premton se ka ardhur koha të “shlyejë mëkatet si politikane”, duke luftuar pafundësisht që të gjithë të rinjtë dhe të rejat shqiptarë të kenë të njëjtat mundësi si fëmijët e saj, fëmijët e deputetëve apo biznesmenëve.

Nuk kam për ta harruar atë vajzën e inxhiniereisë së ndërtimit që tha “për të blerë një fletë formati, mamaja ime duhet të punojë dhe të djersitet katër orë në serë duke punuar, është e tmerrshme”, prandaj i lutem Zotit dhe e falenderoj se ka qenë shumë bujar me mua dhe familjen time por që të shlyej mëkatet e mija si politikane duhet të bëj gjënë kryesore që të luftoj pafundësisht për këta fëmijë, për këta studentë të cilët nuk kanë mundësitë që kaën fëmijët e mi, apo fëmijët e deputetëve apo të biznesmenëve.

Më shumë

spot_img