Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Kryemadhi vlerëson Metën për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese: 25 Prilli është dita kur Shqipëria ndahet nga një periudhë e errët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

04a97928549b2cf0a323919d61c1a045

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka vlerësuar dekretin e Presidentit Meta për anëtarin e fundit të Gjykatës Kushtetuese, Përparim Kalo.

Edhe pse mund të konsiderohet funksionale, me 6 nga 9 anëtarë, Gjykata Kushtetuese nuk është ende plotësisht funksionale. Tepër e shqetësuar shfaqet LSI me në krye Monika Kryemadhin.

“Ne jemi thellësisht të shqetësuar që dhjetori 2020 e gjen Shqipërinë që aspiron BE-në, pa shtet të së drejtës tërësisht funksional, pa kontroll dhe balancë të pushteteve.”, shprehet ajo përmes një shënimi në facebook.

Sipas Kryemadhit çdo hap pozitiv që hidhet drejt ngritjes së institucioneve themelore të Republikës së Shqipërisë është për t’u vlerësuar.

Screenshot_14.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img