Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Kryemadhi u gjobit dy herë se s’mbante maskë, Balla ‘kërcënon’: Ky Kuvend ka marrë masa të rënda për ata që përhapin virusin me vetëdije

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f82e64d3de4e4665bf26c38b763d9a5e

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla në Kuvend tha se disa politikanë i bëjnë ‘bisht’ ligjit, duke iu referua kryetares së LSI Monika Kryemadhi.

Basha tha se të gjithë duhet të respektojnë masat anti-Covid, në të kundër të dënohen të gjitha ata që shkelin regullat.

“Edhe Monika dhe burri i saj duhet të gjobiten dhe të paguaj gjobën,” u shpreh Balla.

Ndër të tjera ai ka ‘kërcënuar’ duke thënë se Kuvendi ka marrë edhe masa të rënda për të gjitha ata që me vetëdijë përhapin virusin.

“Disa politikanë i bëjnë bisht ligji, por edhe me këta duhet të veprohet njësoj si të gjithë qytetarët që gjobiten që nuk mbajnë maskën. Edhe Monika dhe burri i saj duhet të gjobiten dhe të paguaj gjobën. Ky Kuvend ka marrë edhe masa te tjera edhe me të rënda, për ata qytetarë që me vetëdije bëhen përhapës të virusit vrasës,” tha Balla.

Ditën e sotme Monika Kryemdhi është gjobitur pasi nuk mbante maskë, teksa po zhvillonte një takim me qytetarët e Durrësit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img