Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Kryemadhi takim me të rinjtë në Vlorë: Pika më e fortë e LSI, mbajtja e fjalës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5c374e2cec8b85e5a1af4ccc5b3ef9c4

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme një takim në Vlorë me disa të rinjë.

Ajo u shpreh se shqiptarët janë më të varfër se katër vite më parë, teksa shprehet se qytetarët paguajnë më shumë taksa nga ata cfarë paguanin më parë.

“Mundësia e punësimit për të rinjtë dhe për të rejat çdo ditë dhe më shumë tkurret kur ndërkohë secili prej atyre që ka arritur diçka me forcën e vetë kërkon të largohet nga Shqipëria sepse hapësirat janë të  pamundura.

Sot në Vlorë jam e bindur që është shumë e vështirtë për të gjetur mjekë dhe infermierë sepse të gjithë po ikin drejt Gjermanisë. Ndërkohë që dëgjojmë vetëm batuta dhe barcaleta kur nuk ka një program, nuk ka një vizion, nuk ka një ide, nuk konkurrojnë dot  me programin, nuk konkurrojnë dot me ide”, tha ajo.

Duke folur për programin e LSI, Kryemadhi nënvizoi se pika më e fortë është se LSI e mban fjalën.

“Ne duam të krijojmë një klasë të re politike me vlonjate dhe vlonjate, me të rinj dhe të reja të cilët jo vetëm të rriten politikisht por dhe profesionalisht. Boll më drejtohet Vlora me bej e me agallarë. Iku koha e feudalizmit. Nuk ka më nevojë Vlora për feudalë. Vlora sot është e vlonjateve, është e të rinjve dhe të rejave dhe Vlora sot me vizionin tuaj do të ecë përpara”, tha Kryemadhi ndër të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img