Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Kryemadhi takim me banorët në Kombinat, komenton spitalin e Fierit: Është për fushatë elektorale, Rama nuk e ndërtoi për 8 vjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4eb907d03da995571dc119f9308b3b6f

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka zhvilluar një takim me banorët e Kombinatit.

Kryemadhi teksa ka zhvilluar takimin me qytetarët ka komentuar edhe spitalin e Fierit që do të ndërtohet nga Turqia.

Sipas saj kjo është në kuadër të fushatës dhe se kryeministri Edi Rama me këtë veprim ‘merr në qafë’ veten se ai nuk e bëri spitalin për 8 vjet, ndërsa Turqia do e bëj për 3 muaj.

“Unë jam e bindur që është në kuadrin e fushatës elektorale, se ai që kur tha që do bëj për 3 muaj spitalin, ky që nuk e ndërtoi për 8 vjet Spitalin Rajonal, do ta ndërtoka për 3 muaj spitalin në Fier. Por nganjëherë ky jo vetëm merr në qafë jo vetëm veten e vet, por merr edhe ata të tjerët që deri diku mund të jenë seriozë dhe i bëjnë qesharakë edhe në sytë e opinionit public. Beteja jonë është si të sistemojmë njerëzit, çfarë mundësie do t’i krijojmë njerëzve që të garantohen për shtëpitë e tyre e para. Bizneset e tyre, që përderisa janë taksapagues të rregullt, banorët kanë paguar dritat, ujin dhe çdo taksë, edhe taksë arsimi edhe pse nuk kanë pasur fëmijë në shkollë e kanë paguar,” tha Kryemadhi ndër të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img