Kryemadhi sulmon Bushatin: Ka punuar kundër LSI, edhe ne i kemi 5 miq jashtë shtetit...

Publikuar tek: politike, më 22:46 29-01-2018 Kryemadhi sulmon Bushatin: Ka punuar kundër LSI, edhe ne i kemi 5 miq jashtë shtetit...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka folur për marrëdhëniet PS-LSI në katër vitet e shkuara.

Kryemadhi u shpreh se gjatë të gjitha viteve të bashkëqeverisjes, ministria e Jashtme ka punuar kundër LSI.

Ajo tha se nga kjo ministri raportohej se LSI është e mbushur me njerëz të korruptuar.

Kryemadhi:“Neve na vinin informacione për raportimet që bënte Minsitria e Jashtme se zyrtarë të LSI ishin të korruptuar”

Babramo: “Doni të thoni që Ministria e Jashtme ka punuar kundër LSI, se kjo është shumë e rëndë nëse është e vërtetë?”

Kryemadhi: “Po sigurisht mo që edhe ne i kemi 5 miq jashtë shtetit. Po nuk nuk mendojmë që t’i përdorim këta miq për të sulmuar…. Babaramon?”

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01220703125
array(1) { ["section"]=> string(89) "kryemadhi-sulmon-bushatin-ka-punuar-kunder-lsi-edhe-ne-i-kemi-5-miq-jashte-shtetit-108408" }