Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kryemadhi: Studentët na zgjuan ne politikanët, u ingranuan më shpejt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Partisë Lëvizja Sociale për Integrim, Monika Kryemadhi pak minuta më parë ka realizuar një takim me strukturat e LSI-së në Mallakastër.

Ajo ndër të tjera nuk la përmendur Reformën në Arsim, si dhe protestën e studentëve. Këta të fundit, sipas saj zgjuan politikën, morën një vendim më shpejt se ata.

‘Unë kam shum miq nga Partia Socialiste dhe kur kam ikur nga Partia Socialiste  kam vënë re që  shpërdorimi i saj  ka nisur. Në të kryesojnë disa socialistë që marrin lekët dhe të tjerët fryjnë sytyë.  Tallen me shëndëtësinë falas dhe reformën në arsim që vetëm arsim nuk është, tallet me mësuesit, që kërkojnë një vend pune.  Këtë vendim studentët e morën më shpejt se politika, ata u ingranuan më shpejt. Na zgjuan ne politikanët. Nuk kam harruar atë vajzën e inxhinierisë së ndërtimit që tha për të blerë një fletë formati duhet që nëna e saj  të punojë në sera gjithë ditën’, tha Kryemadhi.

Më shumë

spot_img