Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kryemadhi: Rama do përballet me faktet si ka blerë deputetët e opozitës, i kanë faktuar ndërkombëtarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

31627589fa7eacb15c3657ed92d3ef28

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi thotë se kryeministri Edi Rama ka blerë deputetët e opozitës që ndodhen sot në parlament.

Kryemadhi tha në emisionin “Open”, se këto pazare janë të faktuara edhe nga ndërkombëtarët dhe do të dalin shumë shpejt për publikun. Sipas kryetares së LSI-së, Rama e ka bërë këtë gjë për t’i shpëtuar revoltës së një grupi të konsiderueshëm deputetësh nga PS që do të kërkonin largimin e tij.

“Zoti Rama do të përballet shumë shpejt me fakte të reja të blerjes së deputetëve të opozitës vetëm e vetëm për të shmangur largimin e deputetëve të grupit parlamentar. E bëri këtë veprim sepse e dinte që një grup i konsiderueshëm deputetësh të PS-së do të kërkonin largimin e tij.  Janë të faktuara nga partnerët ndërkombëtarë, do t’u vijë dita mos kini merak”, u shpreh Kryemadhi.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img