Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Kryemadhi pret në takim delegacionin e OSBE: Gjendja është e rëndë nga sjellja e qeverisjes aktuale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi priti këtë të premte në takim delegacionin e misionit vëzhgues të Asamblese Parlamentare të OSBE.

Vëzhguesit e Asamblesë Parlamentare të OSBE, do të jenë të dislokuar për monitorim të situatës në terren ditën e zgjedhjeve. Kryetarja e LSI i bëri me dije për situatën shumë të rënduar, të ndikuar nga sjellja e qeverisjes aktuale.

albsig

Znj.Kryemadhi ka kërkuar monitorim të posaçëm për disa zona të nxehta në qytete të ndryshme të vendit, si Elbasani dhe Durrësi, duke përfshirë këtu bashkitë e qarkut Tiranë, si Vora, Kavaja, Rrogozhina, Kamza dhe rrethinat e bashkisë Tiranë.

Kryetarja e LSI ndau me ta bindjen për një fitore të thellë të opozitës në 25 Prill dhe i ka falenderuar përfaqësuesit e Asamblesë Parlamentare të OSBE për praninë e tyre, duke i inkurajuar për të monituar rreptësisht çdo fenomen që cënon integritetin e këtyre zgjedhjeve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img