Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

KRYEMADHI me ‘mision’ në SHBA, kërkesë senatorit amerikan: Kijeni Shqipërinë në vëmendjen tuaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ebd4911c5aa72fdcfefe96a648a6a988

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi vazhdoi me turin e takimeve në SHBA.

Ditën e sotme, liderja e LSI-së bisedoi me senatorin e Delaërere, Christopher Coons për sa i përket politikës së jashtme dhe vëmendjes së SHBA-së ndaj Shqipërisë. 

”Me Z.Christopher Coons, Senator i Delaëare dhe stafin pata kënaqesinë të ndaja mjaft probleme çështje të brendshme në Shqipëri, por edhe disa nga argumentet më të nxehta të politikës së jashtme të rajonit tonë. Kërkova një vemendje më të shtuar të SHBA dhe Senatit të saj për Shqipërinë”, bën me dije Kryemadhi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img