Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Kryemadhi kërkon nga këshilltari i Mitsotakis njohjen e Kosovës dhe transparencë për marrëveshjen e detit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eaf7140c9b5b78f1fc938b3e21e51cbc

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar sot me Sekretarin e Marrëdhënieve Ndërkombërtare dhe BE të partisë Demokracia e Re, njëkohësisht deputet dhe këshilltar i kryeministrit Mitsotakis, Anastasios Chatzivasileiou.

Gjatë takimit, Kryemadhi vlerësoi marrëdhënien e fqinjësisë së mirë mes dy vendeve, dhe tha se respektimi i minoritetit grek është një urë bashkëpunimi mes dy vendeve.

Kryemadhi gjithashtu tha se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia kontribuon për forcimin e paqes dhe proceseve integruese në BE të të gjithë rajonit.

Ajo gjithashtu theksoi se marrëveshja e detit me Greqinë duhet të realizuar me transparencë, në përputhje me ligjin ndërkombëtar për detin dhe legjislacionin kombëtar, si dhe me vendimet e Gjykatës Kushtetuese.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img